Coogi se vrací

Australská módní značka, která se proslavila sloganem Být sexy není jenom můj styl, je to můj odkaz.

30. listopadu 2014
alt text

Newsletter

Coogi je módní značka, která vyrábí barevné pletené oblečení, byla založena v roce 1969 pod názvem Cuggi na předměstí Toorak v australském městě Melbourne. Přejmenována byla až v roce 1987, aby její název více připomínal domorodé australské jméno.

Kromě oblečení, společnost zaregistrovala značku také pro kosmetiku, trička, toaletní potřeby, košile, kůže, nábytek, textil a hračky.

Coogi se roku 2002 přemístila do New Yorku, kde se zaměřila na výrobu svetrů. Odvážné a nápadité vzory s reflexními nápisy si brzo oblíbili po celé USA a značka rapidně vzrostla.

Nyní se Coogi vrací a s příchodem roku 2014 představila nové produkty v nově zavedených barevných úpravách. Největším hitem pro tento rok je autentický pánský svetr s klasickými vzory. Podle New York Times zažívá značka Coogi obrodu. Získala uznání módních značek jako Rag & Bone, Pigalle, nebo Burton. Zaměřením na původní svetr v barevných úpravách se značka Coogi dočkala oživení.

Velice se proslavila i v populární kultuře písní „Cosby Sweater“. Na scéně během 90. let byla značka spojována s rappery jako je Notorious BIG. V současnosti je Coogi spojována s kulturními ikonami jako jsou ASAP Rocky, Snoop Dogg, OJ Da Juiceman nebo Mac Miller.

Coogi dámský elegantní top | Shawty.cz