Gangsterský snímek Straight Outta Compton

Vypráví skutečný příběh o tom, jak mladí lidé přináší revoluci v hudbě a zapalují tím kulturní válku na velmi tenkém ledu.

26. bezna 2015
alt text

Newsletter

Compton je město ve státě Kalifornie poblíž Los Angeles. Nechvalně proslulé rasismem, vysokou kriminalitou a chudobou. Není doporučeno se tam zdržovat, nebo jezdit na dovolenou. Důvodem jsou místní gangy, kterými jsou například Bloods, Crips a Sureños. Obyvatelstvo města je velice různorodé, nehispánští běloši tvoří pouze necelé 1%.

Koncem 80. let se v Comptonu zrodil Gangsta Rap. Tento hudební styl proslavila skupina N.W.A a stala se také jednou z nejkontroverznějších skupin v hudební historii. Gangsta rap se díky ní stal komerčně nejvýnosnějším podžánrem hip hopu. Skupinu založil dřívější drogový dealer Eazy-E, ke kterému se přidali Ice Cube, Dr. Dre a další známé rapové stars.

Straight Outta Compton - The Story of N.W.A.

V současnosti se Compton blíží do kin jako americký životopisný film jménem Straight Outta Compton. Příběh filmu se točí okolo vzestupu a pádu N.W.A. a života v prostředí plného násilí, vražd, vandalismu, drog, krádeží, znásilnění a dalších zločinů, které jsou v ulicích Comptonu na denním pořádku. Název pro tento gangsterský snímek si režisér F. Gary Gray propůjčil z debutového alba NWA vydaného roku 1988. Velké očekávání budí také autentické filmové obsazení a reálný příběh ze života největších legend rapu a představitelů hip hopu ze západního pobřeží USA!

Gangsterský snímek Straight Outta Compton [Official Trailer] 2015 | Shawty.cz